ŁAF 2006 Kadra B – Sand Bus Kutno 8:3 (2:1, 3:1, 3:1)

To był kolejny bardzo dobry, o ile nie najlepszy w tej rundzie, mecz w wykonaniu naszej drużyny. Podkreślam słowo „mecz”, gdyż oglądaliśmy już w ostatnich tygodniach sporo naprawdę dobrych fragmentów gry, ale całego dobrego meczu to jeszcze chłopaki nie zagrali. Aż do sobotniego rewanżu z „transportowcami” z Kutna.

Sand Bus to dobra drużyna, która do tego weekendu odniosła komplet zwycięstw w rundzie rewanżowej. Myślę, że wszyscy z nas choć trochę obawiali się tego spotkania (no może trener Michał nie :-)), mając w pamięci ich tegoroczne osiągnięcia oraz pierwsze jesienne spotkanie, przegrane przez Akademię jednym golem. Jednak tym razem wszystkie atuty były po naszej stronie. Mam tu na myśli np. sztuczną murawę, na której jak wiemy naszym zawodnikom gra się o niebo lepiej niż na trawie naturalnej. Innym atutem jest posiadanie w drużynie dwóch zawodników na każdą pozycję. Mam tu na myśli zwłaszcza bramkarzy. Z tego co się dowiedzieliśmy, bramkarz Sand Busu, który tak dobrze bronił w zeszłym roku, w tym sezonie wybrał judo. Takie sytuacje pokazują jak bardzo ważne jest posiadanie szerokiej kadry i granie wszystkimi zawodnikami do niej należącymi. Trzymajmy się tego.

Wracając do przebiegu samego meczu, był on niezwykle zacięty. Jak zwykle nasza drużyna „rosła” z każdą minutą, a ponieważ zaczęła z wysokiego C, a nie z niskiego E, wynik nie mógł być inny. Tym razem to przeciwnik nas gonił i tym razem to my nie daliśmy się dogonić, pieczętując zwycięstwo 8 bramkami.

Chwała chłopakom „po pierwsze przede wszystkim” za to, że jako drużyna zaczęli ten mecz od początku, a nie od II czy III tercji. „Po drugie przede wszystkim” brawa dla każdego z nich oddzielnie, bo w tym meczu każdy kto przebywał na boisku, zagrał na maximum swoich umiejętności. I oto w tym wszystkim chodzi, na tym etapie rozwoju dziecka. I dlatego po tym meczu nie będę wyróżniał żadnego z piłkarzy (wszyscy zagrali bardzo dobrze). Natomiast tytuł MAN OF THE DAY chciałbym przyznać jednemu z rodziców. Mam na myśli Agatę, mamę Kuby, która w trybie expressowym dowiozła oryginały badań syna, umożliwiając mu tym samym zagranie w tym bardzo ważnym meczu. SZACUN :).

Z kronikarskiego obowiązku napiszę, że tydzień wcześniej nasza drużyna wygrała w Rosanowie z LKS 17:0. Przepraszam za brak oddzielnej relacji z tego meczu – w długi weekend redakcja nie pracowała ;-).

Skład w meczu z Sand Busem Kutno: Janek Idzikowski, Kuba Komorowski, Miłosz Malinowski, Natan Gajderowicz, Darek Bartkowski, Jakub Pietrzak, Igor Wrzesień, Maciej Tonn, Filip Agaciak, Tomek Mądry, Hubert Błoch, Mikołaj Dembowski, Rysio Tomasiak.

Bramki w meczu z Sand Busem Kutno: Hubert Błoch 3, Maciek Tonn 2, Igor Wrzesień 1, Tomek Mądry 1, Rysio Tomasiak 1.

Skład w meczu z LKS Rosanów: Janek Idzikowski, Kuba Komorowski, Miłosz Malinowski, Natan Gajderowicz, Darek Bartkowski, Jakub Pietrzak, Igor Wrzesień, Maciej Tonn, Filip Agaciak, Tomek Mądry, Hubert Błoch, Mikołaj Dembowski, Mateusz Mikołajczak, Rysio Tomasiak.

Bramki z meczu z LKS Rosanów: Hubert Błoch 6, Tomek Mądry 5, Maciek Tonn 2, Filip Agaciak 2, Igor Wrzesień 1, Miłosz Malinowski 1.

Film z meczów: można obejrzeć na youtube.com, na kanale Niopek 1969.

Następny mecz: RÓŻA KUTNO, sobota 13.05.2017, godzina 11.00 w Kutnie (jedziemy busem – zbiórka o godzinie 9.00 pod TESCO na Pojezierskiej).